Kaštanová výzva: Objevte s dětmi kouzlo kaštanů ve škole!

24. 9. 2024
Skutečně zdravá škola

Podzim je časem, kdy kaštany leží všude kolem nás, lákají ke tvoření a hrám. Věděli jste ale, že kaštany mají i zcela jiné, fascinující vlastnosti?

Kaštany, které tak často ve školkách a školách sbíráme, mají totiž jednu překvapivou schopnost – obsahují saponiny, což jsou přírodní látky, které vytvářejí pěnu a mají mycí účinek - skvělý základ čisticích prostředků!

Tuto podzimní sezónu máte jedinečnou možnost objevit s dětmi, jak mohou kaštany nejen umýt ruce, ale i otevřít debaty o udržitelnosti a ekologii. Pojďte s námi sbírat kaštany a vyměnit je za kaštanová mýdla na ruce!

Kaštany jako nečekaný pomocník

Natasha, nová česká značka, vyrábí ekologické čisticí prostředky právě z českých kaštanů. Její zakladatelka, Nataša Foltánová, má téměř dvacetileté zkušenosti s vývojem ekologické drogerie a její inovativní nápad přináší kaštanovou sílu do každodenní péče o čisté a hlavně ke zdraví ohleduplné prostředí domácností a škol.

Co přináší výzva "Proměň kaštany v mýdlové bubliny"?

Výzva "Proměň kaštany v mýdlové bubliny" není jen o sběru kaštanů a jejich výměně za mýdlo, ale především o objevování. Cílem je společně s dětmi nejen prozkoumat kaštany - co jsou zač a jak mohou přírodně čistit, ale také zjistit, jak svými každodenními drobnými rozhodnutími mohou ovlivňovat životy nás všech.

Děti si hravou formou vyzkouší, že kaštany nejsou jen na tvoření a výzdobu, ale mohou i umývat. Součástí výzvy je metodický plán, který je rozdělen do dvou věkových kategorií a pomáhá učitelům zapojit kaštany do výuky – od jejich sběru až po otevírání ekologických témat.

Výzva pro školy

Každá škola, která nasbírá minimálně 15 kg kaštanů, obdrží Mýdlo na ruce vyrobené z těchto kaštanů. Výzva je šitá na míru školám a je zaměřená na zdravé prostředí, kde děti nejen objevují sílu přírodních surovin, ale učí se i o důležitosti každodenních voleb. Výzva přináší možnost diskutovat s dětmi o udržitelnosti, ekologii a o tom, jak mohou šetrné produkty přispět ke zdravému životnímu prostředí.

Jak se zapojit?

Účast ve výzvě je jednoduchá:

Značka Natasha a Skutečně zdravá škola

Natasha je značka, která spojuje lokálnost, přírodní sílu a udržitelnost. Produkty vyráběné z českých kaštanů jsou nejen ekologické, ale šetrné i k pokožce a ke zdraví, což je pro školy a jejich prostředí klíčové. Do budoucna máme v plánu společně se značkou Natasha přinést ještě více inspirace pro zdravější školní prostředí. Zatím mohou školy využít slevový kód SKOLA10 na nákup produktů značky Natasha na www.natasha.cz.

Kaštany jako cesta k udržitelnějším volbám

Výzva „Proměň kaštany v mýdlové bubliny“ nabízí prostor pro kreativitu, objevování a společné zážitky s dětmi. Kaštany, které jsou tradičně spojovány s tvořením, nyní přináší nové možnosti, jak si děti mohou uvědomit, že i volba čisticích prostředků může být ekologická a zdraví prospěšná. Každý malý krok směrem k udržitelnosti se počítá, a výzva je ideální cestou, jak děti hravou formou zapojit do důležitých enviromentálních témat.