ZDRAVÝ HAMBURGER V NAŠEM JÍDELNÍČKU

Jak udělat dětem radost a zařadit hamburger ve zdravé variantě do našeho jídelníčku?

Dne 23.5.2024 jsme servírovali celerovou polévku a čočkový hamburger.

Od našeho dodavatele pečiva Beas a.s. Choustíkovo Hradiště jsme objednali kyprou bulku, která byla natolik pevná, aby udržela všechnu potřebnou oblohu, ale zároveň nadýchaná a měkká.

Kuchařky připravily ingredience, naplnily bulky a už zbýval jenom výdej.

Potěšily jsme malé i velké strávníky. „Maso z čočky“ bylo opravdu výborné, skoro k nerozeznání od pravého. Děti byly nadšené a pedagogové taky, protože viděli další způsob, jakým děti mohou jíst zdravé luštěniny s chutí a úsměvem.

Tyto hamburgery určitě znovu zařadíme do jídelníčku.

Zpracovala. Bc. Marcela Šancová, vedoucí školní jídelny

Michaela Filáčková, DiS., koordinátorka SZŠ