ZÁVINOBRANÍ

25. 10. 2024

1. SPOLEČNÉ vaření ZÁVINOBRANÍ

Vítězkou se zaslouženě stala Eliška s Šárkou i s maminkou, kdy vítězným závinem byl ZÁVIN PIŠKOTOVÝ. Náročný, ale výborný! ŘÁD ZLATÉ VAŘEČKY patří paní Imríškové.

Každopádně si pro nás rodiče připravili spoustu chutných a zdravých závinů. SKVĚLÁ PRÁCE, všem děkujeme!
Měli jsme možnost ochutnat domácí závin ze špaldové mouky a tvarohu od Samíka (nutno přiznat, že se velmi povedl)! Byl plný jablíček a velmi dobře dochucený v křehkém domácím těstě. Příprava se vyplatila.

Dokonce na nás čekal další “zdravý” závin od Eliáška, kdy těsto obsahovalo sýr cottage. Těsto bylo nadýchané s jablečnou naplní bez zbytečného cukru - skvělá chuť.

Miuška si pro nás s rodiči připravila jablečno-hruškový velmi chutný závin (mňamka), jako doma.

Eliška nás překvapila s piškotovým závinem plněný ovocem. Maminka přistupovala k této práci s lehkostí a úsměvem. Klobouk dolu.

HOLKY ZE ŠKOLKY obohatily stůl o slaný špenátový závin a domácí jablečný s ořechy a rozinkami.
Všem palec nahoru a těšíme se na další setkání!

Víte co bylo nejlepší? Velkými pomocníky rodičů byly samy děti. Jsme Skutečně zdravá škola a zároveň skvělá parta lidí - děkujeme.