"Veselá slepička, snáší zdravá vajíčka"
Platí totiž, že podmínky, ve kterých jsou slepice chovány, velmi zásadně ovlivňují nejen nutriční obsah vajec, ale také riziko konzumace nebezpečných bakterií, jako je salmonela. V ideálním případě je dobré konzumovat vajíčka domácí, případně z volných chovů. Mohou obsahovat méně cholesterolu, nasycených tuků, více vitamínu A, omega – 3 mastných kyselin, vitamínu E a více Beta karotenu. Nejen, že tato vejce jasně vítězí co do obsahu prospěchových látek, ale u vajec z volného chovu je o 98% menší pravděpodobnost, že přenášejí salmonelu a další bakterie!
PROTO SE
Zajímejme o to, odkud vejce, která kupujeme pochází a ani u tak základní potraviny, jako jsou právě vajíčka, nešetříme na kvalitě, opravdu to za to stojí!
SLEPICE A DĚTI
Naučme děti o ně pečovat, chov slepic dětem ukázat a přiblížit jim jejich život. Proto jsme s Motýlky domluvily a poprosily šikovnou maminku, která slepice chová, že se můžeme chodit dívat do jejich kurníku, slepičky pozorovat a popřípadě je i chodit krmit. Slepičky zbožňují kuchyňský odpad a zbytky z dětských talířů budeme shromažďovat na jedno místo a pro slepice hromadit. Zbytky pak vysypeme drůbeži do krmítek. Děti se snažíme náležitě motivovat a odměňovat a hlavně si pamatujme: „Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš“.
Na závěr děti svoje zážitky vyjádřily výtvarnou prací veselých slepiček.