Stavitel věží

9. 5. 2024
MŠ BÍLÁ

Začali jsme od začátku, z materiálu, který je jednoduše dostupný a to papírovými kelímky a kartonovými deskami. Děti z toho postavily věž a zjistily, že takový kelímkový základ, dobře postavený, udrží i je.

Potom už jsme šplhali do výšek. Děti měly za úkol postavit co nejvyšší věž z Lega. Věže byly opravdu veliké, ale jak jsou na tom naše základy?

Paní lektorka rozdělila děti do skupin po třech, dostaly do rukou plánek a stavěly Ještěd, dokonce i s lanovkou. Jednoduché to nebylo ale s trochou pomocí to zvládly všechny skupiny.

Vše tohle nás navedlo na debatu, které věžovité, vysoké, stavby vlastně známe a následně si děti jednu namalovaly dle svého vlastního výběru. Byly to stavby jako maják, Televizní věž, Šikmá věž v Pise, rozhledna a jiné. Supr byl, že co si děti namalovaly, to si následně také samy postavily z Lega.

Stavitel věží 1Stavitel věží 1Stavitel věží 1Stavitel věží 1Stavitel věží 1Stavitel věží 1Stavitel věží 1Stavitel věží 1Stavitel věží 1Stavitel věží 1Stavitel věží 1