Sladké LÉTO na jahodách

18. 6. 2024

Červen po JAHODÁCH voní, a proto jsme se rozhodly věnovat poslední kurz sezónního vaření pro rodiče s dětmi v tomto školním roce SLADKÝM dobrotám. Na pomoc jsme přizvaly maminku Adámka Kozlovského, která je cukrářkou, a která nás provedla vybranými recepty a prozradila cukrářská tajemství. Společně s dětmi a rodiči jsme vyšlehali, upekli, ozdobili a ochutnali: MECHOVOU roládu se smetanovým krémem a čerstvými jahodami a CIZRNOVÉ řezy s tvarohovým krémem a čokoládou. Na kurzu jsme nakonec přivítaly i tři tatínky, kteří pomáhali a tvořili s dětmi marcipánové ozdoby. Podařilo se propojit děti i jejich rodiče u společné záliby, která přechází ve společnou vnímavou chvilku u dobrého jídla.
Kreativní výzvou našeho cukrářského kurzu byla domácí MARMELÁDA, SIRUP nebo MASTIČKA z plodin, rostlin nebo bylin, které právě dozrávají nebo rostou. Ochutnali jsme JAHODOVOU, ANGREŠTOVOU a ŠVESTKOVOU marmeládu a BEZOVÝ sirup a dozvěděli se i tajné rodinné recepty.