Rebarborová marmeláda

10. 6. 2024

Letos nám na zahradě vyrostlo spoustu rebarbory, tak jsme s dětmi ze třídy Ferda Mravenec přemýšleli, jak ji zužitkovat. Nakonec jsme zvolili možnost marmelády. Děti stonky rebarbory očistily a nakrájely na kousky, zasypaly cukrem, zakáply citronovou šťávou, zalily vodou a vařily. Ihned po uvaření jsme plnili do sklenic, které jsme vyskládali dnem vzhůru. Musím říct, že marmeláda je chuťově výborná, má příjemně nakyslou chuť a je osvěžující. Děti si na marmeládě pochutnaly a pár zbylých skleniček jsme použili při „Zahradní slavnosti“ jako ochutnávku.