Příprava zdravé svačiny s žáky 1. stupně

Po Velikonocemi jsme s dětmi diskutovali o jejich zkušenosti s využitím "vykoledovaných" vařených vajec a připravili jsme si z nich vajíčkovou pomazánku z tvarohu. Aktivity se účastnily všechny třídy z prvního stupně. Učili se orientovat se v receptu, procvičovali čtení a společnými silami připravili vynikající vajíčkovou pomazánku. Každý si vyzkoušel určitou část přípravy pomazánky, krájení pečiva a servírování na talíře. Nakonec všichni žáci degustovali, dokud nezůstaly prázdné talíře. Všichni žáci se k této aktivitě stavěli velice ochotně a pozitivně, s nadšením vyhledávali, co mohou dále připravovat a rovněž se ptali, budeme-li v podobné aktivitě pokračovat. Byly jsme rády, že jsme jim toto mohly slíbit - plánujeme pravidelně s dětmi z prvního stupně připravovat svačinky, a to minimálně 1x za měsíc.

Příprava zdravé svačiny s žáky 1. stupně 1Příprava zdravé svačiny s žáky 1. stupně 1Příprava zdravé svačiny s žáky 1. stupně 1Příprava zdravé svačiny s žáky 1. stupně 1