Přesnídávky a svačiny přizpůsobeny lesním podmínkám

16. 10. 2023

Od začátku, kdy nám začala vařit ????????‍????????????‍????Fair Play kuchyň je vždy zajímalo, jak dětem chutná ????. Pravidelně si dáváme zpětné vazby k jídlům, které děti dostávají a jsme rádi za tak úzkou spolupráci????.

Přesto zejména na začátku to vyžadovalo více trpělivosti a času⏱ z obou stran, aby se děti seznámily s novými potravinami nebo chutěmi, způsobem tepelné úpravy. Někdy to můžou být nuance, které zabrání tomu, že dítě jídlo nesní (např. více kakaa nebo skořice, výraznější chuť některé ingredience apod.). Proto se i pedagogové doptávají, co malým strávníkům v jídlu vadí. Vařit pro děti je ta nejtěžší disciplína, ale Jára s jeho týmem ji zvládají dokonale ????.

S příchodem vstupu do rejstříku nás čekala další výzva v podobě zajištění přesnídávek do lesa????. Tady bychom chtěli poděkovat???? zejména našim rodičům, sponzorům, kteří nám umožnili koupit všem dětem stejné a dobré krabičky do lesa a následně v tomto školním roce i malé termosky do kterých děti dostávají kaše, jogurty, smoothies apod. a zachovávají tak potřebnou teplotu.

V jednotlivých měsících se naše požadavky zejména na přesnídávky mění a jídelníček se tomu přizpůsobuje díky otevřené komunikaci a vstřícnosti v kuchyni Fair Play. Zohledňuje se sezónost. Jsme rádi za minimální množství exotického ovoce????????????, možnost mít nyní podzimní ovoce????????a zeleninu????????, domácí pečivo????...

Velkou roli hraje u nás v lesní školce počasí. ????V chladnějších měsících ????????upřednostňujeme teplejší potraviny, které zahřívají tělo (teplé kaše, pudinky, ale i domácí pečivo, teplé nápoje - mošty, farmářské mléko) a později ???? na jaře a v létě zase naopak vítáme výběr spíše ze studených potravin (zejména zeleniny, ovoce, jogurtů atd.) pro naše lesní děti.

???? Jíst, to co momentálně dozrává a je k dispozici na zahradách, v sadech prospívá tělu, které je přirozeně napojeno na přírodní cyklus. Přemýšlíme tedy nad tím komplexněji a jsme rádi, že kuchyně Fair Play drží krok s našimi lesními potřebami. Preferuje a dává přednost složení a potravinám, které jsou aktuálně k sesbírání a sklízení v přírodě ????????????a nejenom na policích v supermarketu za zvýhodněnou cenu.

Přesnídávky a svačiny přizpůsobeny lesním podmínkám 1Přesnídávky a svačiny přizpůsobeny lesním podmínkám 1Přesnídávky a svačiny přizpůsobeny lesním podmínkám 1