Plavání s předškoláky

Tento projekt je u nás již tradicí, ale zároveň je třeba vyzdvihnout, že plavecká výuka v předškolním věku není běžnou součástí programu každé mateřské školy. Jsme velmi hrdí, že můžeme dětem tuto možnost nabídnout a obohatit tak jejich pohybový rozvoj.

Plavání má pro děti mnoho přínosů – nejen že se naučí základním plaveckým dovednostem a osvojí si bezpečný pohyb ve vodě, ale zároveň posilují svaly, zlepšují koordinaci, vytrvalost a učí se překonávat nové výzvy. Po dobu deseti týdnů, děti navštěvují plavecký bazén, kde pod vedením zkušených instruktorů formou her a zábavy postupně zvládají různé plavecké dovednosti.

Pro děti je plavecký kurz nejen fyzickým tréninkem, ale také velkou radostí. Učí se samostatnosti, důvěře ve vlastní schopnosti a zažívají radost z pohybu. Díky pravidelným lekcím plavání se děti stávají sebevědomějšími ve vodě, což jim může v budoucnu otevřít cestu k dalším vodním aktivitám.

Rodiče často oceňují, že se jejich děti mohou plavání naučit už v mateřské škole, což není běžné ve všech školkách. Tento projekt je jedinečnou příležitostí, jak děti v raném věku podpořit v jejich tělesném i osobnostním rozvoji.

Jsme rádi, že můžeme dětem plavání pravidelně nabízet, a věříme, že právě tyto aktivity jim pomohou vytvořit si pozitivní vztah k pohybu, který jim vydrží po celý život.