Pečení mořských hvězdic

23. 5. 2024

K tématu moře si děti připravily mořské hvězdice a velryby. Zvládly s přehledem všechny činnosti v centru domácnost. Všechny ingredience musely zvážit, nastrouhat sýr, nakrájet máslo, vše pořadně promačkat a vyválet plát. Pomocí vykrajovátek vznikly krásné tvary, které děti potřely vajíčkem a posypaly lněnými a slunečnicovými semínky. Nezapomněly si vše po sobě umýt a utřít, jako správní kuchaři. Paní kuchařka vše upekla a děti ještě před vycházkou ochutnaly. Všem moc chutnalo.