Pečení domácího CHLEBA

V rámci tématu POVOLÁNÍ jsme si s dětmi ve třídě Včeliček povídali o velmi důležitém povolání -PEKAŘ. Práce pekaře děti zaujala natolik, že jsme se rozhodli trošku si na pekaře zahrát a upéct si svůj chleba. Popovídali jsme si o surovinách, ze kterých se obvykle peče chléb a šlo se na věc.
Nejprve jsme zadělali kvásek, sledovali jsme jeho změny ve velikosti, a když už se skoro nevešel do misky, nastal ten správný čas na přípravu chlebového těsta. Děti si odměřily požadované množství mouky, soli, mléka, oleje a ostatních ingrediencí. Poté přidaly kvásek a důkladně začaly těsto promíchávat. Nakonec těsto prohnětly na stole, vytvarovaly bochánek, který uložily do pekáčku a ve slavnostním průvodu zanesly s paní učitelkou do kuchyně do trouby, kde poprosily paní kuchařky o upečení. Upečený chléb lákavě voněl po celé třídě a chutnal báječně.