Ovocné překvapení pro rodiče

Když si někoho pozveme návštěvu, zpravidla připravíme něco malého na pohoštění k čaji. Také děti ze třídy Fialek si připravili něco dobrého pro své rodiče, kteří přišli za dětmi do školky na tvořivé odpoledne. Po krátkém debatování se děti shodly, že si pro rodiče připraví ovocné překvapení – tažený závin. Jablíčka děti přinesly ze soukromé zahrady a ve školce je nejdříve důkladně společně omyly. Společnými silami oloupaly a poté část nastrouhaly na struhadle a část nakrájely na různé tvary. Listové těsto rozválely na slabý plát, posypaly lehce strouhankou, nastrouhaná jablka rovnoměrně rozprostřely na těsto a posypaly hroznovým vínem. Nakonec děti opatrně závin zarolovaly a potřely vejcem. Paní kuchařky ochotně pohlídaly troubu, aby se záviny dokonale upekly. Po upečení záviny spolu s paní učitelkami rozkrájely na řezy, naaranžovaly na talířky a nemohly se dočkat odpoledne, až přijdou rodiče. Odpoledne s rodiči bylo úžasné, atmosféra velmi příjemná a občerstvení dokonalé. Překvapení rodiče ochutnávali a ochutnávali, až nic nezbylo a tak to má být – po dobrotách nezbyl ani drobeček.