MTU Malý inženýr

10. 4. 2024
MŠ BÍLÁ

Hned na začátku jsme navázali na to, co už víme a umíme, postavili jsme si zdi a příčky domu z lega, pracovali jsme na tom společně ve skupinách. Následovala debata o tom, jak se dostává do domu voda a jak se dostává z domu pryč. Děti se dověděly, že existuje čistička odpadních vod, vodojem a jak vodojem funguje, kam stéká voda a ukázali jsme si provázkem kudy teče voda, že teče v potrubí.

Děti pokračovaly ve stavění domu, musely přesně dle plánku dodržet rozmístění oken, příček či dveří, rozmístily si nábytek jako postel, stůl, WC či vanu. A přišla na řadu těžší čas a to umístění trubek na přívod a odvod vody z domu a také přívod elektřiny.

A posledním úkolem bylo kreslení do plánku domu. Děti si měly rozkreslit rozestavení nábytku, WC, vany, TV, sporáku atd.do papírového plánku jejich domu.

MTU Malý inženýr  1MTU Malý inženýr  1MTU Malý inženýr  1MTU Malý inženýr  1MTU Malý inženýr  1MTU Malý inženýr  1MTU Malý inženýr  1