Motýlci v Zooparku Zelčín

V úterý nás čekal celodenní výlet do Zooparku Zelčín. Tam jsme se vydali objednaným autobusem. Samozřejmě jsme si dětmi nejdříve popovídali o tom, jak se chováme a nechováme v autobuse. A šup na výlet.

Po příjezdu do Zelčína jsme se nasvačili a vydali se na program s panem průvodcem. Nejdříve jsme šli nakrmit koníky, o kterých nám pan průvodce říkal velice zajímavé věci :) následovalo krmení lam v jejich ohradě. Což byl veliký zážitek, neboť jsme si je mohli nakrmit i my sami a pohladit. To bylo moc krásné. Jako další nás čekalo krmení hus a kachen. Velikým zážitkem pro nás bylo i to, že jsme si mohli vlézt do ohrady k maličkým prasátkům. Tam jsme ale museli být úplně potichu, abychom je nevyplašily a neohnala se po nás jejich maminka. Ale protože jsme šikovní, tak jsme vydrželi mít pusinku zavřenou. Následovalo krmení pštrosů a klokanů. Pan průvodce nám zase řekl spoustu zajímavých informací. Třeba o tom, že miminka klokana se narodí jako maličká fazole a maminka je nosí v kapse 7 měsíců a tam od ní pijí mateřské mléko. Ale co se nám líbilo úplně, úplně nejvíc? No přece jízda na koníkovi :) Dostali jsme přilby na hlavu a jelo se :) Museli jsme se samozřejmě pevně držet :)

Po koníčkách umýt ruce a šup na obídek od maminky. A že nám z tolika zážitků vyhládlo :) Následovalo krmení koziček a slepiček, kde jsme si je mohli zase pohladit a maličko se s nimi pomazlit. A protože už jsme se nemohli dočkat těch velikých, nafukovacích trampolín, tak jsme už pospíchali najít tu, který bude nejlepší :) A to bylo panečku radosti :) Vyskákali jsme se až až. A abychom si potom maličko odpočinuli, tak jsme šli na zmrzku. Tímto děkujeme mamince Kristýnky, která nám dala penízky pro všechny děti z Motýlků na zmrzku :)  Děkujeme, děti byly nadšené :)  A teď se ještě pomazlit s králíčky a šup do školky :)  To byl ale krásný výlet :)