"Motýlci" milují jídlo a neplýtvají

Před prázdninami jsme si na třídě vyzkoušeli projekt - Miluji jídlo, neplýtvám. Vyrobili jsme si tabulku pro všechna jídla dne, která jsme vážili, zapisovali a vážili jsme i zbytky, které jsme zakreslovali v procentech. Povídali jsme si o tom, jak plýtvání jídlem předcházet ve školce i doma - nandávat si jídla tak akorát a raději si později přidat, nakupovat to, co stihneme sníst ...

Upekli jsme si placky z vařených brambor, které nám mohou zbýt od oběda. Vařené brambory (klidně z předchozího dne) se rozmačkají, smíchají s vajíčkem a polohrubou moukou a ve tvaru placiček se opečou na trošce oleje. My jsme je opékali na kokosovém oleji a mazali vlastní jahodovo-malinovou marmeládou (vzpomínáte, jak jsme ji v červnu vařili?)

A co když už to doopravdy musíme vyhodit? I zbytky se u nás ve školce dále využívají - těmi syrovými krmíme žížaly ve vermikompostérech a těmi vařenými naše "prasátka" Anču a Pepíka, tak se jmenují naše elektrické kompostéry :-)