Malý zpracovatel odpadů

19. 6. 2024
MŠ BÍLÁ

Na rozehřátí jsme si řekli, jaký odpad patří do kterého kontajneru a co se s tím odpadem děje. Pověděli jsme si i o skládkách a jejich využití.

Potom už přišlo na stavění. Děti si postavily město z Lega a z puzzle. Hrály si na recyklaci kdy měly tlesknout vždy když slyší věc, která je zrecyklovatelná. To vše si děti utužily vymalováním omalovánek kontejnerů na tříděný odpad, následné lepení správných odpadků ke správným popelnicím.

Nechyběla ani venkovní aktivita, děti vyráběly papír z již jednou použitého papíru, který nejdříve natrhaly, namočily, rozmixovaly. Následně hmotu nabíraly sítem, nalily mezi dva savé papíry a nechají to uschnout do 2. Dne.

Děkujeme paní lektorce z MTU.