Malý vodohospodář

29. 5. 2024
MŠ BÍLÁ

Opět k nám přijela MTU, Vrabčáci s paní lektorkou strávily celé dopoledne.

Bylo slunečné počasí a tak mohla větší část aktivit probíhat venku. Začalo se bezpečností práce na stavbě, děti si musely navléknout helmu a reflexní vestu, bez toho se přeci na stavbu chodit nesmí.

Následně se vedla diskuse o tom kde se bere voda, odkud přichází pitná voda a jak můžeme šetřit vodou.

Děti si zahrály hru, kdy paní lektorka povídala pohádku O víle v jezírku. Vždy když uslyšely děti slovo "voda", měly vstoupit do "jezírka".

Následoval pokus s vodou. Do dózy s čistou vodou měly děti nanosit různé věci, hlínu, listy a vodu tak znečistit. To vše aby si mohly ukázat, jak vodu opět vyčistit. K čištění použily hrubý, jemný a mikrofiltr.

Poslední aktivita probíhala opět vevnitř ve třídě, kde děti stavěly z kostek model čističky odpadních vod.