Malý archeolog

21. 6. 2024
MŠ BÍLÁ

Naše poslední lekce s MTU byla plná vzdělávání, zábavy a taky hrabání se v písku.

Začali jsme úplně na začátku. Děti se snažily přijít na to, jak to bylo na Zemi za dávných časů. Že byli dinosauři, mamuti a pračlověk.

Následovala diskuse, ve které jsme rozvíjeli, co vše se dá najít v zemi, od korálků, kostí, mincí, váz přes trilobity či kosti dinosaurů.

Děti se přesunuly k LEGO kostkám a stavěly dle plánků, pomáhaly si v menších skupinách. Stavěly následně podle obrázků, mosty, kostel, hrad, chalupu či věž.

Měly ukázku, jak archeolog pozná zvířata podle kostí. Děti si pomocí šablon poskládaly a nalepily kostru dinosaura a následně si dinosaura domalovaly.

Čekala je i venkovní aktivita na pískovišti, kde každé dítě dostalo lopatku a snažilo se najít různé úlomky kostí či celé kosti jako správní archeologové.

Malý archeolog  1Malý archeolog  1Malý archeolog  1Malý archeolog  1Malý archeolog  1Malý archeolog  1Malý archeolog  1Malý archeolog  1