LEDOVÝ MÁTOVÝ NÁPOJ S VITAMÍNY

Na obrázcích jsem dětem ukázala různé druhy rostlin a zeleniny, které jsou v zahradě pěstovány a srozumitelným způsobem odůvodnila proč.

Na obrázku si děti jako první vybraly mátu a domluvili jsme se, že si ji společně zasadíme, abychom si z ní mohli udělat lahodný studený vitamínový nápoj pro osvěžení do horkých letních dnů. Paní kuchařky nám zajistily velký květináč s hlínou a děti pak s pomocí tet zasadily semínka. Poté je malými konvičkami zalily vodou. Dětem bylo vysvětleno, že se teď o rostlinku musíme starat, aby mohla růst a k tomu je potřeba dostatek sluníčka a vody. Zanedlouho máta ze semínek začala růst. Děti ji s tetami chodily pravidelně pozorovat, kontrolovat a zalévat. Po čase, kdy už byla rostlina velká a lístečky bylo možné použít,děti je s tetou otrhaly a omyly. Do džbánku pak děti vložily 6 hrstiček lístků máty a teta ji zalila 0,5 l vroucí vody. Zakryli jsme džbánek a hodinu nechali mátu louhovat. Pak jsme čaj přecedili, vychladili, děti přidaly 2 lžíce medu, kolečka citronu, zbývající lístky máty a teta přilila závěrem  0,5 l studené vody s kostkami ledu. Před ochutnáním děti nápoj pořádně promíchaly.

Všem chutnal výborně!

Tety Jana Bernatíková a Dana Šifnerová

LEDOVÝ MÁTOVÝ NÁPOJ S VITAMÍNY 1LEDOVÝ MÁTOVÝ NÁPOJ S VITAMÍNY 1LEDOVÝ MÁTOVÝ NÁPOJ S VITAMÍNY 1LEDOVÝ MÁTOVÝ NÁPOJ S VITAMÍNY 1