Kdo roste v lese?

7. 10. 2024
MŠ BÍLÁ

Jedna maminka se nám nabídla, že by pro nás mohla připravit 3 projektové dny na téma Kdo roste v lese. Samozřejmě jsme nedokázali odmítnout a s radostí jsme tedy nápad přijali.

První den si děti prošly krátkým úvodem ve třídě, ve kterém figuroval příběh ze stejnojmenné knihy a následovala procházka do lesa. V lese jsme si představili smrk a borovici, ukázali si hlavní rozdíl. A abychom zapojili více smyslů, dostali jsme voskovky a papíry a šli jsme frotovat kůru těchto stromů. Děti si procházely opravdu těžkým terénem ale po chvilce častého padání a zakopávání si už zvykly na tolik, že zvládly i rychlejší chůzi. Mohly si také nasbírat šišky a házet je do připraveného "koše" vyrobeného z provázku.

Druhý den byl zaměřen na listnaté stromy a samotnou kresbu stromu. Děti kreslily vše "na koleni" v přírodě, kde měly inspiraci všude kolem sebe. Výtvory byly pozoruhodné. Ten den jsme ukončili stavěním domečků pro skřítky na mechem krásně potaženém vyvráceném pařezu. Stavění domečků bylo pro děti obtížné, ne zrovna mnoho z nich s tím mělo jakékoliv zkušenosti.

A poslední den jsme se zaměřili na zvířata, která potkáme v lese. Předvedli jsme si jak chodí, jak na sebe mluví a šli jsme jim vyrobit obrázek, který měl představovat jejich jídelní tabuli. Z mnoha přírodnin jsme vytvořili kruh plný dobrot.

Moc děkujeme, paní Škodová.

Kdo roste v lese? 1Kdo roste v lese? 1Kdo roste v lese? 1Kdo roste v lese? 1Kdo roste v lese? 1Kdo roste v lese? 1Kdo roste v lese? 1Kdo roste v lese? 1Kdo roste v lese? 1Kdo roste v lese? 1Kdo roste v lese? 1Kdo roste v lese? 1Kdo roste v lese? 1Kdo roste v lese? 1Kdo roste v lese? 1Kdo roste v lese? 1Kdo roste v lese? 1Kdo roste v lese? 1