Jíme zdravě a s chutí

Předposlední dubnové úterý bylo pro školní družinu ve znamení vzdělávání se o zdravé výživě. Za dětmi dorazila dvojice Vanda a Standa, hudební miniskupina, která si ve spolupráci s Informačním centrem bezpečnosti potravin Ministerstva zemědělství ČR a Spolkem My a děti z. s. připravila interaktivní přednášku o zdravém stravování, která je určena zejména pro děti z 1. stupně základní školy. Děti se dozvěděly o tom, co je to pravidlo 3P – pestře, přiměřeně, pravidelně - díky čemuž už více rozumí tomu, co jíst, co je zdravé, kolikrát denně je dobré jíst, jaké jsou základní živiny, jaké nápoje jsou zdravé a jaké nezdravé, kolik jich je vhodné denně vypít, ale také to, jak nakupovat potraviny a jak s nimi zacházet. Celá přednáška byla pojata hravou formou a děti si tak užily zábavné odpoledne, ze kterého si kromě hezkého zážitku odnesly i nové vědomosti.