Ježečci z MŠ Soběchleby - Kampaň obyčejného hrdinství 2024

Děti ze třídy Ježečků ukázaly, že i malé gesto může změnit svět

Výzva - Ochrana přírody

V rámci kampaně "Kampaň obyčejného hrdinství 2024" se děti ze třídy Ježečků rozhodly přispět k lepšímu prostředí naší školní zahrady. A jejich úsilí zdaleka nezůstalo nepovšimnuto!

V uplynulém týdnu od 29. dubna do 5. května 2024 děti na školní zahradě zasadily dva stromkové keře rybízu, jeden keř beztrnné ostružiny a keř kanadské borůvky. Tento akční týden byl ovšem jen začátkem jejich snahy.

Svým nadšením a nasazením přilákaly i rodiče, kteří se zapojili do sobotní brigády ve školce. Společně s dětmi strávili čtyři hodiny plné zábavy a užitečné práce. Vyčistili a doplnili smyslový chodníček, vyčistili stromořadí okrasných stromů, jahody a bylinky od plevele, natřeli zahradní herní prvky, zametli cestičky, vymalovali chodbu a uklidili hračkárnu.

Toto společný úsilí nejen zlepšilo vzhled naší školní zahrady, ale také posílilo pouto mezi dětmi, rodiči a školou. Děti se naučily, že každý může přispět k pozitivní změně ve svém okolí, ať už malým či větším gestem. A výsledek jejich snahy se může projevit nejen ve zlepšeném prostředí, ale také ve spokojenosti a radosti všech zúčastněných.