Ježečci z MŠ Soběchleby - Farmářské trhy

Farmářské trhy: Cesta za zdravými pochoutkami

Děti ze třídy Ježečků nedávno vyrazily na výlet plný chutných objevů a příjemných rozhovorů na farmářské trhy v Teplicích. Tato exkurze nabídla nejen možnost nákupu čerstvé zeleniny a ovoce, ale také příležitost poznat místní farmáře a jejich práci.

Na trzích se děti seznámily s různými druhy zeleniny a ovoce, které se prodávaly. Společně vybraly ingredience pro své oblíbené pokrmy, jako jsou domácí polévky a ovocné svačinky. Koupily také domácí koření bez soli, které paní kuchařka ráda používá při přípravě jídel ve školní jídelně.

Jedním z vrcholů výletu byla chuťová zkouška moravských koláčů, které si děti dopřály jako sladkou odměnu po obědě. Toto tradiční pečivo potěšilo nejen jejich chuťové pohárky, ale také připomnělo staré časy a domácí atmosféru.

Děti tak nejen nakoupily kvalitní a čerstvé potraviny, ale také prožily příjemné a poučné odpoledne na farmářských trzích. Tento výlet byl nejen zábavný, ale také přispěl k rozvoji jejich povědomí o důležitosti zdravé výživy a podpoře místních farmářů.