Jak chutná zahrada

5. 6. 2024

Propojení naší školní zahrady se školní kuchyní bych přála všem dětem i kuchařům, kteří jim vaří.

Od zasetí semínek petržele, mrkve, ředkviček a starost o rostlinky, až po sklízení úrody. Všechno toto mohou naše děti zažít v mateřské škole. Děti samy sklízí úrodu z jedlých keřů rybízu, angreštu, malin a borůvek. Pomáhají s odnášením bioodpadu do vlastního kompostéru, díky čemuž snáze chápou recyklaci.

O svou zahradu děti pečují s láskou a pečlivostí a o to více jim pak chutná vypěstovaná zelenina a ovoce na talíři.

Já jim z těchto čerstvých surovin vytvářím pomazánky a zdravé svačinky. Někdy si děti přizvu jako pomocníky do kuchyně, kde mohou být součástí vaření. Letos jsme společně pekli svatomartinské rohlíčky, perníčky, beránka a dokonce jsme zadělávali na chleba a vyráběli bezinkovou šťávu.

Jak chutná zahrada 1Jak chutná zahrada 1Jak chutná zahrada 1Jak chutná zahrada 1Jak chutná zahrada 1Jak chutná zahrada 1