Doktorka včelka

V měsíci květnu se děti z MŠ věnovaly včelkám. Seznamovaly se s jejich životem, pracovitostí, prospěšností  a naučily se rozeznávat je od vos. Dozvěděly se také, že včely mají svůj světový den (20. května).

Při návštěvě paní včelařky z Včelařství Řehákovi se k dětem MŠ přidali i žáci ZŠ. Paní včelařka dětem poutavě vypravovala o životě včel, co všechno kromě medu včeličky produkují a o jak moc vzácné a prospěšné produkty jde. Děti mohly vidět část roje, porovnat velikost včelího samce oproti ostatním včelkám. Potěžkaly si plnou plástev medu, přivoněly si ke včelímu vosku a mohly ochutnat med a vyzkoušet oblek včelaře.

Jen málokdo z nás věděl, že na včelách závisí asi 70% světového zemědělství a že opylováním zajišťují rozmnožování řadě rostlin, které poskytují potravu až 90% lidské populace. Děti se dozvěděly, jak chránit včely a tím i svou budoucnost.