Dětský den s menu na přání

Dnes jsme v naší MŠ oslavili mezinárodní den dětí. Od rána se tak děti proměnili v princezny, superhrdiny i netradiční masky jako dědeček, hippies, doktor kočka a plno dalších.

Abychom na dopoledne plné zábavy měli dostatek sil, přichystala nám paní kuchařka ke svačince lívanečky s jahodovou marmeládou.

Plní energie jsme se na zahrádce roztančili na dětskou diskotéku a plnili sportovní aktivity.

Během dopoledne jsme se osvěžili ovocem, které nám donesli rodiče. I ti už ví, co dětem chutná, a že mlsat se dá i zdravě. A tak nechyběl meloun, jahody, třešně a jablíčka. Protože ovoce bylo dostatek, část jsme zpracovali a připravili si ovocný džus.

A co nás čekalo na oběd? Děti si přály hamburger. Pro naší skvělou paní kuchařku to není žádný věda. Napekla domácí housky a hamburger byl na světě. K tomu salátek coleslaw a před tím polévka, dnes čočková.

Po náročném dopoledni jsme si museli odpočinout a odpoledne jsme si pochutnali na krtečkové pomazánce s bagetkou.