DEN ZEMĚ VE ŠKOLNÍ JÍDELNĚ

Dne 23.4.2024 se v naší mateřské škole konala každoroční oslava Dne Země.

Školní jídelna přispěla ochutnávkou 4 pomazánek, zejména pro rodiče, aby ochutnaly, co dětem nabízíme k přesnídávkám a svačinkám:

• pomazánka z pečených paprik
  • pomazánka s Kunovjanky
  • pomazánka hrachová s jablky a mrkví
  • pomazánka kakaová z Lučiny

U rodičů sklízela největší úspěch pomazánka z pečených paprik.

Na druhém místě „zabodovala“ kakaová z Lučiny, kterou lze obměňovat tím, že se místo kakaa přidá například banán nebo jahody.

U hrachové s jablky a mrkví říkaly: „už nás straší ten název“, ale i tato pomazánka si našla své obdivovatele.

Pomazánka z Kunovjanky též chutnala.

Jak se říká: „sto lidí, sto chutí“.

Rodičům byly nabídnuty recepty ke každé z pomazánek.

Každý rok na webových stránkách aktualizujeme Sborník receptů. Personál školní jídelny potěšilo, že o tom rodiče vědí a i jmenovaly, které recepty již vyzkoušely.

Zpracovala. Bc. Marcela Šancová, vedoucí školní jídelny

Dne: 25.4.2024