Centrum enviromentální výchovy Stolístek v Linharticích - dobroty ze zahrady

20. 5. 2024

Dne 20. 5. 2024 se naše školka vydala na celodenní výlet do Linhartic, kde děti navštívily ekocentrum Stolístek. Děti se zde dozvěděly, jak se dají zpracovávat produkty ze zahrádek (přímá konzumace, sušení, zmražení); podle měsíců v roce si děti zkusily roztřídit ovoce a zeleninu podle toho, kdy se sklízí; a v neposlední řadě některé potraviny ochutnaly (cibulová nať, kedlubna, ředkvička, rebarbora, křížaly). Venku děti hledaly bylinky, které společně ostříhaly, narovnaly na plátno a vložily do přírodní sušičky. V mezičase, než se bylinky usušily, si zkusily vyloupnout ořechy ze skořápek a ochutnat je. Sušené bylinky si děti nasypaly do pytlíčků a odvezly do školky, kde si druhý den ráno uvařily bylinkový čaj, který dětem moc chutnal.