Čarodějnické odpoledne ve školce

30. 5. 2024

30. května se na naší školní zahradě uskutečnilo čarodějnické odpoledne pro rodiče s dětmi. Děti akci zahájily krátkým tematickým tanečkem a básničkou s pohybem, které nás přenesly do světa čar a kouzel. Následně spolu s rodiči vyrazily vstříc 12 čarodějným úkolům, které jsme si pro ně přichystali. Děti čekalo kouzlení pomocí kouzelnické hůlky, let na koštěti, vrhání dračími vejci, míchání lektvarů nebo lov bonbonů z pavučiny pavouka bonbonotvorného. Po splnění úkolů děti dostaly medaili, diplom a gumového hmyzáka - to aby měly něco dobrého k snědku :-)

V rámci odpoledne proběhla také soutěž o nejlepší pečivo k čarodějnému guláši, který uvařila naše paní kuchařka. Ani jsme nečekali tak hojnou účast. Ochutnali jsme různé druhy chleba i rohlíků, ale také třeba sýrové preclíky nebo cibulové bulky. Všechno bylo jako vždy vynikající! Tímto velice děkujeme rodičům, kteří se do soutěže zapojili a gratulujeme vítězům, kteří díky svému skvělému pečivu získali drobnou odměnu. Recepty ke stažení na našich webových stránkách.