Audit plýtvání na ZŠ Arménská

24. 6. 2024

Dne 6.6.2024 se na naší škole uskutečnil audit plýtvání potravinami. Na oběd byla jako vždy na výběr dvě jídla, a to losos na másle s bramborami a smažená rýže s kuřecím masem. Polévka byla z vaječné jíšky. Z důvodů výletů bylo několik tříd mimo školu, a proto činil počet vydaných obědů „jen“ 317. Jako skvělí pomocníci se projevili žáci 8. a 9. tříd, kteří vytvořili sehraný tým, díky kterému celá akce proběhla hladce a bez komplikací. Ukázalo se také, že oba dva pokrmy se těšily velké oblibě, neboť výsledky byly velmi pozitivní, poněvadž vráceno (nesnědeno) bylo celkem:

Polévky 3778 g

Brambor 1837 g

Lososa 1305 g

Rýže 1511 g

Pro všechny bylo toto zjištění velice potěšující, protože se ukazuje, že i zdravé pokrmy, a dokonce ryby mohou mít mezi žáky úspěch, a to zejména na 2. stupni. Velice se proto těšíme na druhý audit, který provedeme hned na začátku nového školního roku, doufejme že se stejně dobrými výsledky.

Za akční skupinu a realizační tým ZŠ Arménská,

Mgr. Pavel Koubek